Job Shadowing – Cień Szansy

Job Shadowing – Cień Szansy

Job Shadowing – Cień Szansy

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu!

www.cien-szansy.pl

 

Młodzi ludzie na rynku pracy często czują się zagubieni czytając nowoczesne tytuły stanowisk, które niewiele im mówią. Projekt „Job Shadowing – Cień Szansy” daje studentom możliwość zderzenia swoich wyobrażeń związanych z karierą zawodową z rzeczywistością.

W ramach projektu, studenci z całego Śląska, którzy pozytywnie przejdą rekrutację, wybiorą się na kilkudniową wizytę w firmie, polegającą na „byciu cieniem” pracownika podczas jego codziennych obowiązków. Da to uczestnikom pojęcie co do pracy na konkretnym stanowisku oraz cenne wskazówki dotyczące obranej ścieżki kariery.

Idea projektu została doceniona przez firmę KPMG Poland, która przyznała mu I miejsce w konkursie Ideas Loading, na najbardziej innowacyjny projekt studencki.

Chcemy żeby to właśnie studenci poszli do firm, a nie firmy do studentów, ponieważ doświadczenie na żywo atmosfery w danej instytucji jest naszym zdaniem cenniejsze niż suchy wykład w murach uczelni. Job shadowing jest już coraz popularniejszy na zachodzie i mamy nadzieję, że przekonają się do tego rozwiązania także firmy oraz studenci w Polsce.

Zwieńczeniem całego projektu będzie Wielki Finał, podczas którego studenci będą mieli okazję do wymiany doświadczeń i ponownego spotkania z firmami. Rekrutacja rusza już w kwietniu 2019r!

 

Koordynator główny Krzysztof Sikora
Koordynator grupy współpracy i realizacji: Dominika Rojek
Koordynator grupy promocji: Krystyna Bytom
Koordynator grupy wielkiego finału: Karolina Kaleja

alert('Witaj, przychodzisz tutaj, a ja właśnie testuję skrypty');