II Przegląd Niezależnej Muzyki

II Przegląd Niezależnej Muzyki

II Przegląd Niezależnej Muzyki

 

Nastały czasy kiedy każdy może zacząć tworzyć muzykę, bez specjalnego przygotowania, wieloletniej nauki czy talentu. Wystarczy zaprzedać duszę wytwórni, a po bezmyślnym spełnianiu wszystkich jej zaleceń zostajemy gwiazdą i zarabiamy miliony, tracąc przy tym całkowicie swoją indywidualność. Jak zatem się wybić, a zarazem pozostać w pełni niezależny i wierny swoim ideom i brzmieniu?

Wziąć udział w II Przeglądzie Niezależnej Muzyki! Naszym celem jest dać możliwość zdobywania szczytów muzykom, którzy rozwinęli skrzydła. Jeżeli tworzysz oryginalną muzykę, piszesz własne teksty i szukać niepowtarzalnej nuty, która będzie cię odróżniać o reszty – to właśnie wydarzenie, które pomoże ci rozwinąć karierę i spełniać swoją pasję.

Zaczęliśmy uruchamiając wydarzenie na Facebooku, które zachęcało wykonawców do nadsyłania nam zgłoszeń. Nie mieliśmy wielkich wymagań – zgłosić się mógł każdy, niezależnie od wieku, tworzonego gatunku itd. Jedynym wymogiem było posiadanie całkowitych praw autorskich. Projekt kierujemy do twórców, więc nie chcemy festiwalu coverów. Z nadesłanych demówek wybraliśmy piątkę artystów, którzy 27 kwietnia 2019 roku zagrali na dużej scenie przy Stadionie Śląskim.

W przeciwieństwie do pogody, publiczność dopisała. Warto wspomnieć o naszym głównym partnerze – SK Food Truck, którzy kolejny raz zorganizowali największy zlot food trucków na południu Polski. Zatem spragnieni nowych brzmień mogli nasycić się także nowymi smakami.

Na finałowym koncercie zaprezentowali się:

  • M2R1
  • Klaustrofobia
  • Mikrokosmos
  • Need More Clouds
  • Wasabi

Dodatkowo, w charakterze gwiazd wieczoru, wystąpili znany m.in. z utworu „Spiżowi Mocni” Martin Silence oraz Transgresja – ekipa z Dąbrowy, która wie, na czym polegają mocne brzmienia i sceniczne show.

Finaliści nagrodzeni zostali wartościowymi nagrodami, takimi jak godziny nagraniowe w studiach, vouchery na lekcje w szkołach muzycznych, nagranie teledysku, współpraca ze Squad of Sound i wiele, wiele innych. Najbardziej wyczekiwaną nagrodą była możliwość zagrania koncertu na największym katowickim festiwalu – Juwenaliach Śląskich (których jesteśmy oficjalnym wydarzeniem towarzyszącym)!

Po zakończeniu zabawy pod Stadionem Śląskim skierowaliśmy się do restauracji Dzień i Noc, gdzie na oficjalnym after party mogliśmy w spokoju porozmawiać z artystami, zjeść pyszną kolację oraz posłuchać połączonych sił finalistów i organizatorów podczas gorącego jam session trwającego aż do zamknięcia lokalu.

Niech żyje muzyka i gorące pozdrowienia dla każdego, kto pozostaje wierny swojej pasji i nie ulega pokusie sprzedania duszy za szybki zarobek.

Koordynator główny oraz grupy promocji: Piotr „Łysy” Słowik
Koordynator grupy nagród i barteru: Klaudia Kleban
Koordynator grupy logistyki i finansowania: Weronika Zadworna

27 kwietnia 2019
alert('Witaj, przychodzisz tutaj, a ja właśnie testuję skrypty');