Integracje

Integracje

Koordynator: Kasia Żebrowska

Można powiedzieć, że dany event jest już tradycją organizacji, więc w roku 2016 również nie mogło go zabraknąć. O czym mowa? Oczywiście o Integracjach. W danym roku upłynęły one pod nazwą „Dekadenci czasem wyklęci” czyli innymi słowy dekady XXw . Każdy z uczestników Paneuropejskich Integracji dostał od koordynatorów osobę kojarzoną z XX wiekiem, za którą miał się przebrać. Jasne, nie musiał ale z przebraniem zabawa jest lepsza! Pojawiły się miedzy innymi Marylin Monroe, Charlie Chaplin czy Arnold Schwarzenegger. Osoby które przygotowywały atrakcje, były ubrane w klimacie dekady którą się zajmowały. I tak, stado poprzebieranych ludzi ruszyło w Katowice i zaczęło pierwszy etap Integracji – grę terenową.

W grze terenowej grupy wraz z ich przewodnikami przechodziły kolejno po dekadach XX wieku. Pierwszą były lata 30 gdzie uczestnicy mogli poczuć trochę włoskiej mafii. W latach 40 urządziliśmy grę, alkoplanszówkę wykonaną od podstaw przez jednego członka grupy, która miała na celu sprawdzić myślenie taktyczne podczas wojny. Na progu mieszkania, w którym były lata 50, witały nas piękne pin-up girls! Cała stacja zachowana w słodkim, ale lekko seksowynym klimacie. Potem przeskoczyliśmy lata 60 wprost do 70, a tam atrakcje zapewniały dzieci kwiaty. Szalone lata 70 trzeba przeżyć na własnej skórze. Następną dekadą był PRL . Przybliżyliśmy im trochę bardziej tematykę tego okresu i nieźle ich wymęczyliśmy zadaniami sportowymi. W latach 90 odwiedziliśmy typowego Janusza i Grażynkę, pośpiewaliśmy trochę disco-polo i powspominaliśmy trochę lata naszego dzieciństwa. Na samym końcu czekał już na nas XXI wiek i stacja Współczesność. Tam trochę szyderczo podeszliśmy do panujących trendów jak i celebrytów.

Kolejnym etapem Integracji była impreza! Ta odbyła się w clubie Olimp w Katowicach. Tam bawiliśmy się do białego rana przy muzyce pasującej do klimatu. Na imprezie rozwiązaliśmy konkurs na najlepsze przebranie damskie i męskie – wygrali Al Capone i Beyonce! Wręczyliśmy również prezent grupie, która najlepiej wypadła w grze terenowej. Nagrodą był zegar z płyty winylowej, na którym, zamiast cyfr, są portrety osób które kojarzą się z dekadą odpowiednią do godziny. Było również oglądanie zdjęć i filmów związanych z innym naszym projektem jakim był tegoroczny Adapciak. Było dużo śmiechu i wspólnie mogliśmy powspominać wspólny wyjazd!

Mimo, że listopad opadowa pogoda nas tego dnia nierozpieszczana to i tak każdy z nas dobrze wspomina te (nie)zapomniane Integracje!

19 listopada 2016
alert('Witaj, przychodzisz tutaj, a ja właśnie testuję skrypty');