Job Shadowing – Cień Szansy

Job Shadowing – Cień Szansy

Job Shadowing – Cień Szansy

 

 

Młodzi ludzie na rynku pracy często czują się zagubieni czytając nowoczesne tytuły stanowisk, które niewiele im mówią. Projekt „Job Shadowing – Cień Szansy” da l studentom możliwość zderzenia swoich wyobrażeń związanych z karierą zawodową z rzeczywistością.

W ramach projektu, studenci z całego Śląska, którzy pozytywnie przeszli rekrutację, wybrali się na kilkudniową wizytę w firmie, polegającą na „byciu cieniem” pracownika podczas jego codziennych obowiązków. Dało to uczestnikom pojęcie co do pracy na konkretnym stanowisku oraz cenne wskazówki dotyczące obranej ścieżki kariery.

Idea projektu została doceniona przez firmę KPMG Poland, która przyznała mu I miejsce w konkursie Ideas Loading, na najbardziej innowacyjny projekt studencki.

Chcieliśmy żeby to właśnie studenci poszli do firm, a nie firmy do studentów, ponieważ doświadczenie na żywo atmosfery w danej instytucji jest naszym zdaniem cenniejsze niż suchy wykład w murach uczelni. Job shadowing jest już coraz popularniejszy na zachodzie i mieliśmy nadzieję, że przekonają się do tego rozwiązania także firmy oraz studenci w Polsce.

Zwieńczeniem całego projektu był Wielki Finał, podczas którego studenci  mieli okazję do wymiany doświadczeń i ponownego spotkania z firmami.

 

Koordynator główny Krzysztof Sikora
Koordynator grupy współpracy i realizacji: Dominika Rojek
Koordynator grupy promocji: Krystyna Bytom
Koordynator grupy wielkiego finału: Karolina Kaleja

alert('Witaj, przychodzisz tutaj, a ja właśnie testuję skrypty');